denes-kozma-FU4gBzAc0Y0-unsplash
दैनिक उपासना

ख्रीष्ट को निम्ति ।

176 Views
Read Time:3 Minute, 11 Second

शालोम नेपाल – मैले धेरै ईसाईहरूलाई भेटेको छु जसले मानिसहरुको सेवाको लागि सबै कुरा त्याग गरेका छन जसको लागि परमेश्वर उनीहरूको अगुवाइमा हुनुहुन्छ। तपाईले सोच्नुहोला कि उनीहरूसँग नभएको कुराको बारेमा उनीहरू व्याकुल हुनेछन्, तर तिनीहरू मध्ये धेरै जसो सब भन्दा खुशीको मानिस छन्। उनीहरूले ख्रीष्टको खातिर जे त्यागेका छन् त्यो अपार छ, तर उनीहरूलाई कुनै पश्चाताप छैन। पावल पनि त्यस्तै थिए।

पावलले येशूलाई पछ्याउँदा ठूलो क्षति भएको उनीको वरिपरी भएका ले अनुमान गरेका थिए। उनी एक हुन्आउने रब्बीको साथ-साथै एउटा रोमन टेन्टमेकरका धनी छोरा थिए। ऊ येशू ख्रीष्टमा प्राप्त गरेको हरेक चिज अरुको तुलनामा सबै हानि सम्झन्छ। एकचोटि उसले येशूलाई हेरेपछि ऊ कहिल्यै आफ्नो पुरानो जीवनतिर फर्किएन र कहिल्यै पछुताएन।

इसाईमतमा एक खतरा छ, जहाँ हामी हाम्रा महत्वाकांक्षालाई अगाडि बढाउनको लागि परमेश्वरलाई प्रयोग गर्ने कोसिस गर्छौं। जुनसुकै सम्पत्ति, प्रतिष्ठा वा सान्त्वनाको लागि किन नहोस्, हामी आफूलाई यस्ता क्षेत्रहरूमा सम्पन्न भएको परमेश्वर चाहनुहुन्छ भन्ने सोचाइमा डुब्न सक्छौं। परमेश्वर हामीले उहाँको पुत्र येशू ख्रीष्टको अनुरूप, चेला बनाएर उहाँको राज्यको प्रगति गरोस् भन्ने चाहनुहुन्छ। विरलै धनी र प्रतिष्ठा ती क्षेत्रहरूमा पर्दछ, तर खुशी र सन्तुष्टि भने अवश्य मिल्दछ ।

त्यसैले ख्रीष्टको खातिर तपाईको सम्पूर्ण जीवन परमेश्वरमा विश्वास साथ् राख्नु यो विश्वासको एक ठूलो चरण हो। धेरैले योजना वा बीमाको नीति चाहान्छन्, तर साँचो चेलापनले ख्रीष्टको खातिर सबै मूल्यवान् कुरा त्याग्दछ। कठिनाइहरूको समय आउनेछ, तर परमेश्वरको प्रबन्धको अविश्वसनीय समय पनि हुनेछ। तपाईंको जिवनमा उहाँले सम्भवतः सोच्न नसक्ने तरिकामा काम गर्नुहुनेछ। यदि परमेश्वोर ले तपाईंलाई त्यस मार्गमा डोर्याउँदै हुनुहुन्छ भने, अघि जानुहोस् जुन क्रियाकलापबाट तपाइँ पछुताउनु पर्दैन।

तर जति कुरा मेरो निम्‍ति लाभदायक थिए, ती त मैले ख्रीष्‍टको खातिर हानि नै ठानें।   फिलिप्पी ३:७

0 0
Happy
Happy
0
Sad
Sad
0
Excited
Excited
0
Sleppy
Sleppy
0
Angry
Angry
0
Surprise
Surprise
0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *